sobota, 20 lipca 2013

liebster blog

Kochani, aby przełamać ciszę na blogu, która niestety zapowiada się prawdopodobnie i na kolejny tydzień postanowiłam odpowiedzieć na nominację do Libster Blog. Zostałam nominowana przez Agnes z bloga: http://recenzentki-ksiazkowe.blogspot.com/2013/07/kolejna-nominacja.html


To moja pierwsza nominacja. Dziękuję Agnes i odpowiem na pytania. Niestety nie do końca spełnię wymagania nominacji, ponieważ sama nie nominuję nikogo i niestety z braku czasu też sama nie ułożę owych 11 pytań. Jednak tak przed wyjazdem wakacyjnym odpowiem na pytania ułożone dla mnie. Dzięki temu będziecie mogli mnie lepiej poznać. :) A i nuda na blogu na chwilę zostanie przerwana. Jednak obiecuję, za tydzień wracam z opiniami - na urlopie mam zamiar czytać, czytać, czytać....no i chodzić po górach...więc będę miała o czym pisać wkrótce! 
A teraz pora na odpowiedzi: 

1. Otwórz najbliżej leżącą książkę na 13 stronie i napisz pierwsze trzy zdania.
 "Spotkajmy się w knajpie - zaproponował. -Jutro o dziesiątej? Naprzeciwko Aneksu.  ("Chemia łez")

2. Ktoś Ci powiedział, że w trakcie podróży trafisz na bezludną wyspę… Jaką książkę weźmiesz ze sobą, jeśli możesz wybrać tylko jedną?
Pewnie zabrałabym czytnik Kindle, bo tam mogłabym zachomikować więcej książek. A z papierowych to pewnie zabrałabym encyklopedię PWN - ileż tam haseł do poznania,ileż wiedzy można nabyć ;) ileż stron do przeczytania. Jako trzylatka uczyłam się na encyklopedii czytać i ponoć nigdy mi się to nie nudziło. 

3. Ile miałaś/eś lat, kiedy pokochałaś/eś czytanie książek?
Pewnie właśnie rzeczone trzy, a tak serio to myślę, że czytanie pokochałam tak około 10 roku życia, biegając do biblioteki po kolejne części Ani z Zielonego Wzgórza i książek Małgorzaty Musierowicz. 
 
4. Czy masz swoją ulubioną ekranizację? Podaj tytuł.
Z ekranizacjami to mam problem. Raczej jestem często na nie. Natomiast ostatnio zachwyciła mnie ekranizacja książki "Delikatność". 

5. Masz w domu zwierzęta? Jak się wabią?
Niestety nie mam. 

6. Czy któreś z Twoich marzeń się spełniło?
Oj masę moich marzeń się spełniło! Po to się żyje - by spełniać marzenia swoje i innych. 
 
7. Jakiej piosenki teraz słuchasz? (w zaokrągleniu do tygodnia)
Ostatnio mam fazę na "Get Lucky" Daft Punk, zresztą cała ich płyta u mnie gra non stop. 
 
8. Która książka Cię najbardziej zaskoczyła, do tego stopnia, że na głos wypowiedziałaś/eś lub wykrzyknęłaś/ąłeś swoje zdanie na jej temat?
Sporo takich książek jest. Często "mówię do książek". Najbardziej kojarzy mi się jednak "Pokój" E. Donoghue. 

9. Opisz siebie w trzech słowach.
Się nie da. :)

10. Czy często utożsamiasz się z bohaterami książek?
Mam coś takiego, że gdy czytam książkę to często bohaterów z książki przyrównuję sobie do moich realnych znajomych, rodziny itp. I gdzieś wśród nich siebie odnajduję też. Zatem: często! 
 
11. Jesteś w obcym mieście… Gdzie najpierw wejdziesz – do biblioteki czy księgarni?
Do księgarni, w bibliotece w związku  tym, że nie jestem zameldowana w tym mieście i tak mi nic nie wypożyczą. Tak przynajmniej miałam parę lat temu w Krakowie. 

To by było na tyle. Dziękuję za nominację. Wszystkich czytających serdecznie pozdrawiam, witam nowe osoby, bo trochę się ich nazbierało! No i obiecuję masę postów po moim powrocie. 
Trzymajcie się ciepło!

6 komentarzy:

 1. Udanego wypoczynku i wracaj do nas pełna sił :)
  pozdrawiam!
  Miłośniczka Książek

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne pytania i odpowiedzi:) Kilka miesięcy temu zachwyciła mnie książka "Wzgórze dzikich kwiatów". Wspaniała:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne odpowiedzi, też zawsze wchodzę do księgarni :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo oryginalna ta encyklopedia. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pytanie nr. 10- mam dokładnie tak samo :) A jak przyjeżdżam do nowego miasta, to też zawsze odwiedzam księgarnie :D Livresland.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe odpowiedzi! Dzięki za wzięcie udziału :)

  OdpowiedzUsuń