czwartek, 13 czerwca 2013

bloglovin wczoraj, a dziś google+

Jak pewnie zauważyliście, i pewnie macie już tego trochę nawet dosyć, wczoraj zaprosiłam Was do obserwowania mojego bloga za pomocą bloglovin.

Dziś utworzyłam konto Google+ i zachęcam Was do dodawania bloga do swoich kręgów (czy jak to tam zwą).
Jeszcze do końca tego nie ogarniam, o wiele lepiej poszło mi z bloglovin'em..., ale niestety, żeby nie stracić z Wami kontaktu dołączyłam do Google+ i ja.
Choć powiem Wam, że coraz częściej zastanawiam się nad przeniesieniem bloga na inna platformę, np. Wordpress...

Może Wy mi coś podpowiecie? Warto? Jakie inne platformy możecie mi polecić?
Oczywiście na pasku bocznym zostały utworzone odpowiednie gadżety dzięki którym możecie mnie obserwować. Zatem...zapraszam!
Przepraszam Was za to całe zamieszanie, ale obawiam się, że nie tylko u mnie ono będzie występowało. Cóż...chyba nikt z nas nie lubi, gdy zmusza się nas do robienia czegoś czego robić nie chcemy..., takie mam wrażenie odnośnie google+ właśnie.

19 komentarzy:

 1. A ja dalej nie pojęłam całego tego zamieszania i nie poczyniłam dotąd żadnych kroków w kierunku tych google'ów i bloglovinów. Pewnie niebawem zostanę z palcem w tyłku, bo okaże się, że to było ważne :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja kompletnie nie wiem czy dobrze zrobiłam czy źle, o ile jeszcze w bloglovin się całkiem dobrze odnajduję i ba... mogę nawet powiedzieć, że mi się bardzo podoba, to google+ jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe, graficznie też straszne, no i z tyłu głowy mam wrażenie, że zostałam w coś "wrobiona", a nie zachęcona do utworzenia profilu.
   Zobaczymy jak się sprawy potoczą po 1 lipca, jeśli zostaną stare zasady to ja wrócę na nie, jeśli nie... zastanowię się czy przypadkiem nie wybiorę innej platrofmy...lub przejdę na swoją stronę...

   Usuń
  2. Ja też nie. Nie wiem w ogóle o co chodzi - jeśli ktoś będzie chciał do mnie trafić, to trafi, bo ma mnie w linkach - co z tego, że zniknie opcja obserwatora? To trzeba zrobić obowiązkowo?

   Usuń
  3. no właśnie ja do końca nie wiem, ale boję się, że ta opcja blogrolla zniknie...i wtedy ja też nie trafię tam gdzie chcę...

   Usuń
  4. Ale linków do blogów przecież mi nie zabiorą. Więc ja nie widzę problemu.

   Usuń
 2. dodałam :) też dziś utworzyłam konto :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. widziałam, widziałam:) i nawet powiem Ci, że mnie trochę popchnęłaś do utworzenia mojego:)

   Usuń
 3. Ja zrozumiałam, że ma zniknąć Czytnik Google, a że akurat głównie z tego korzystałam, to uległam szałowi zakładania profilu na Bloglovin' i Google+, bo mnie przeraziła perspektywa utraty blogów, które czytam. Nie wiedziałam, że to też dotyczy blogrolla i obserwatorów.

  Swego czasu założyłam blog na wordpressie, ale zupełnie mi to nie pasowało. Blogger jest dla mnie bardziej czytelny. Zresztą tu już mamy wprawę, więc wszystko idzie dużo szybciej. Pewnie kwestia przyzwyczajenia.

  Oczywiście dodałam Cię do kręgów Google+ i Bloglovin' ;-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie nie wiem do końca jak to z tym blogrollem będzie i jak usunięcie czytnika google będzie się miało do blogrolla...zobaczymy już nie długo.
   jeśli się okaże, że blogrooll pozostanie w stanie nienaruszonym to pewnie zrezygnuję z google+ bo coś czuję, że się nawet do tego czasu z nim nie polubie;)

   Usuń
 4. Jak tak ciągle o tym czytam i sama założyłam konto na bloglovin, ale zastanawiam się czy słusznie. Znika Czytnik Google, ale to nie jest to samo, co lista czytelnicza... Zobaczymy jak to będzie 1 lipca. Jeżeli nic się nie zmieni to zawsze możesz z Google+ wrócić do starej wersji (masz na to 30 dni)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie:) zawsze mogę jakoś to konto skasować:)

   Usuń
 5. Proszę, proszę, proszę, nie przenoś na Wordpressa, ja go nie lubię (o racjonalne powody nie pytaj, bo zapewne ich nie ma).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) a mnie coraz bardziej wordpress kusi...:P i też nie wiem z jakich racjonalnych powodów?:P

   Usuń
 6. Koszmar z tym straszeniem, co to nam jeszcze poznika.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrze pamiętałem :-) , nie mam w blogroll'u mam w ulubionych i jedna odsłona co dzień to ja:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę się bardzo:) i pozdrawiam! i do zobaczenia:)

   Usuń
 8. Dziewczyny, o co chodzi? Przeczytałam Wasze komentarze i jestem przerażona. Z racji Komunii córci zniknęłam ze świata blogowego na troszkę, wracam i nie wiem co mam myśleć. Co to jest bloglovin? I dlaczego mają zniknąć z mojego bloga moi ulubieńcy? I co ma się stać 1 lipca? RATUJCIE Pliiiis....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bloglovin to taki jakby czytnik blogów- nowychy postów opublikowanych na blogach, które sobie do niego dodasz. Mnie to coraz bardziej odpowiada, bo czytelnie to wygląda i poukładane fajnie.
   ekspertem jak widać nie jestem i nie wiem czy ulubione blogi nam poznikają czy nie, mam nadzieję, że nie i że to tylko takie straszenie, że może ja po prostu nie do końca to straszenie zrozumiałam:)

   Usuń