środa, 1 czerwca 2011

"Co widział pies i inne przygody" Malcolm Gladwell


Ciekawość to...
I teraz mogliście sobie pomyśleć np. "pierwszy stopień do piekła". Mnie jednak ciekawość dziś kojarzy się przede wszystkim z dziećmi (bo to one zadają mi każdego dnia milion ciekawskich pytań), z moją nieokiełznaną ciekawością wszystkiego i ... z panem Malcolmem Gladwellem. Bo on tą ciekawość moją w dosyć dużym stopniu zaspokoił.A sam zresztą wydaje się być człowiekiem bardzo ciekawym otaczającego go świata.
Dzięki jego książce dowiedziałam się na przykład co pitbulle mówią nam o przestępczości i czy faktycznie określeni ludzie są ich właścicielami, jak to bywa z plagiatami, dlaczego niektórzy ludzie panikują, a inni nie radzą sobie ze stresem, skąd sie wzięła pigułka antykoncepcyjna i jakie wywołała początkowe reakcje....
Och, dużo się dowiedziałam i przyswajanie wiedzy tej sobie stopniowałam. Bo książka ta to skarbnica wiedzy, na tematy, z którymi na co dzień się stykamy, ale tak naprawdę niewiele o nich wiemy. Dlatego czytałam sobie po rozdzialiku i podziwiałam autora za umiejętność dotarcia do informacji, skupienia ich w swoim artykule i przedstawienia ich w taki sposób, że czytelnik nie ma wrażenia jakby czytał encyklopedię, tylko naprawdę interesującą książkę. W którą można się wciągnąć!
A potem można ewentualnie zarazić się bakcylem pana Gladwella i swoją wiedzę pogłębiać... może dzięki jego kolejnym książkom właśnie!
Ja się zaraziłam i właśnie za to stawiam *****5*****. Mam nadzieję, że i Wy nie pozostaniecie na te ciekawostki obojętni i dołączycie do fanów autora!
Książkę czytałam dosyć długo (dawno już tak długo niczego nie czytałam, choć nie ukrywam mam jakiś zastój od paru tygodni) i żeby jej nie zniszczyć czytałam w okładce własnoręcznie zrobionej. Całej Wam nie pokarze, ale możecie zobaczyć jej ułamek:).
Książkę mogłam przeczytać dzięki Wydawnictwu Znak
 M. Gladwell, Co widział pies i inne przygody, Wyd. ZNAK, Kraków 2011, s. 400

6 komentarzy:

 1. Zapowiada się obiecująco. Dodaje do swojej listy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. I moją wzbudziłaś ciekawość.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ją za sobą - fakt, nie podchodzi lekko, ale jest cholernie interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesujący blog, na pewno będę zaglądać systematycznie, bo wiem co warto przeczytać:) Miło było poznać. Pozdrawiam Diana

  OdpowiedzUsuń