poniedziałek, 13 września 2010

stosik bilbioteczny

Długo mnie tu nie było, co nie oznacza, że się czytelniczo obijałam. O nie, nie!
Po prostu czasu miałam ostatnio mało w sumie i na czytanie, i na pisanie o tym. Choć z książek nie zrezygnowałam, wręcz przeciwnie- naniosłam książek z biblioteki, która coraz pozytywniej mnie zaskakuje.
A oto i moje biblioteczne łupy:
Od góry:
Jerzy Pilch "Pod nocnym aniołem"- w końcu przeczytam coś pana Pilcha...mój pierwszy raz, trochę się boję, że jak na pierwszy raz raczej ciężka książka...
Daniel Handler "Natychmiast, mocno, naprawdę" - zaciekawiła mnie okładka, no i nazwisko który jako Lemony Snicket napisał "Serię niefortunnych zdarzeń" -którą uwielbiam!  
Katie Long "Podręcznik złej matki"- kiedyś czytałam, gdzieś, pozytywną recenzję i jakoś mi w ręce wpadło.
Harlan Coben "Tylko jedno spojrzenie"- z tą książką mam problem- bowiem wydaje mi się, że już ją czytałam...a w sumie jej nie pamiętam....wyjdzie w praniu...  
Toni Morrison "Miłość"- najwyższa pora...!
Anna Janko "Dziewczyna z zapałkami" - oj na to polowałam i polowałam, w końcu sie udał!!!! Yeahhh!
Jaclyn Moriarty "Mam łóżko z racuchów" - miałam sama sobie tą książkę kupić, ale wszędzie była dosyć droga....i niespodziewanie znalazłam ją w bibliotece. Mam nadzieję, że i tym razem "serią z miotłą" się nie zawiodę.

Uściślę tylko jeszcze, że nie wiem kiedy czytelniczo wyrobię się z tymi książkami. Mam nadzieję, że ten magiel, którego ostatnio doświadczałam, trochę się przetoczy... i jesienne wieczory spędzę z książką w ręku.....taki jest plan!

13 komentarzy:

 1. Mam wrażenie, że z książkami Cobena tak już jest. Szybko i przyjemnie się czyta, ale równie szybko się je zapomina. Mnie ratuję jedynie biblionetka na której na bieżąco oceniam książki dzięki czemu wiem co tego pana już czytałam, a co jeszcze przede mną :) I ciekawa jestem jak Ci się spodoba "Mam łóżko z racuchów" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Izusr-> ja mam konto na lubimy czytać.pl, ale tam archiwizuję książki od paru miesięcy..., a że niby czytałam tą książkę Cobena to mam zapisane w starym zeszycie...dawno temu pisanym...no nic sprawdzę, ewentualnie podrzucę Mężowi miłemu.
  A "Mam łóżko z racuchów" to się doczekać nie mogę...!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny stosik. Czytałam "Mam łózko z racuchów" (średnio mi się podobało),"Podręcznik złej matki" (fajna) i Annę Janko (rewelacja). Wszystkie zanim zaczęłam prowadzić bloga:) Co do Cobena, to przeczytałam tylko jedną jego książke, drugą zaczęłam, ale straciłam zainteresowanie, gdy okazało się że schemat ten sam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też uważam, że takie czytelnicze portale są potrzebne :) na bieżąco aktualizuje sobie co czytałam lub obecnie przeczytałam. Z Twojej listy tylko Cobena coś czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aneto-> mnie to bardzo pomaga w usystematyzowaniu tego co czytałam i czytać będę lub chcę. I jak Ci sie Coben podobał?

  Tusieńko-> co do Cobena to zaczytywałam się nim jako studentka.. teraz miałam dosyć długą przerwę i spróbuję, ciekawe jak teraz mi podejdzie...i czy podejdzie w ogóle:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale nawypożyczałaś :) A Anna Janko przewspaniała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Skarletko kochana właśnie do Ciebie email pofrunął:) no na-wypożyczałam, bo ja takie zboczenie mam, że lubię dużo:)))))

  OdpowiedzUsuń
 8. Też zaczęłam znajomość z Pilchem od "Pod Mocnym Aniołem". I na niej skończyłam. Nie, żeby było specjalnie tragicznie, ale jakoś mnie nie zachwycił. Mam nadzieję, że Twoja przygoda z tym autorem będzie bardziej udana.:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Haha...ja też wczoraj wizytowałam bibliotekę:) Przyniosłam tłusty stos (8) i od razu poczułam jak mi się humor poprawił.:)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Mam łóżko z racuchów" uwielbiam :) A o "Natychmiast, mocno, naprawdę" nie słyszałam, ale bardzo mnie zainteresowało, mnie wierną fankę Serii Niefortunnych Zdarzeń :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kradnę "Mam łóżko z racuchów" :)
  Piękny stosik.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawi mnie Morrison. Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 13. Ojej, stosik przyciąga uwagę :D
  Parę pozycji bym chętnie podebrała!

  OdpowiedzUsuń