poniedziałek, 3 maja 2010

majowy stosik

A o to i stosik majowy.
Jednak zanim zacznę go opisywać muszę podsumować kwiecień.
Kwietniowe zamierzenia niestety do końca zrealizowane nie zostały ;( . Przeczytałam tylko 3 książki z 5 zamierzonych. Plus dodatkowo jedna poza planowo, czyli "Mam prawo".
No cóż kwiecień jakoś czasowo był marny, więc się nie będę usprawiedliwiała ;). Szkoda mi tylko, że pierwszy mój stosik nie został zrealizowany. Mam nadzieję, że majowo bedzie lepiej...
A co w stosiku majowym? Trochę nowości, trochę powtórek i trochę staroci...
Od góry:
-Harlan Coben i inni "Aż śmierć nas rozłączy"- kwietniowa zaległość, więc muszę przeczytać w pierwszej kolejności. 
- Cristina Sanchez-Andrade "Coco" - kolejna z zaległych kwietniowo książek.... zatem zaraz po Cobenie do ręki trafi.
- Marcin Szczygielski " Pl-Boy x 2"- dawno temu wpadła Mężowi miłemu w rękę i zakupiliśmy i tak leżała na półce i leżała, więc najwyższa pora na nią.... no i humor poprawi zapewne:) - podobno dobra...
- Pearl S. Buck "Wiatr ze wschodu, wiatr z zachodu" - wylosowane u Skarletki, więc ręce zacieram z radości :).
- Laura Whitcomb "Światła pochylenie" - a na tę książkę to się już doczekać nie mogę, zresztą najnowszy nabytek w stosiku.... z recenzji wyczytanych na blogach : świetna:) mam nadzieję, że się nie rozczaruję i jakoś takie też mam przeczucie. No i pachnie zapachem, który kojarzy mi się z książkami z dzieciństwa.

Jak widać stosik majowy to trochę rehabilitacja kwietniowego - plus coś nowego.... mam nadzieję, że ten mój drugi w życiu stosik zostanie zrealizowany !!! Może będzie wiecej czasu, może mniej będą inne rzeczy interesowały... może....
Zapomniałabym dodać do stosiku jeszcze dochodzi prasa: oczywiście majowe "Zwierciadło"- które już do mnie jedzie i nowość "Wysokie Obcasy -extra" - nowy magazyn miesięczny na bazie starego cotygodniowego. Numer pierwszy już poczytany, jeszcze trochę tylko zostało....

A na koniec życzę sobie powodzenia i wytrwałości ...

12 komentarzy:

 1. Witam :-) Też o tym Światła pochyleniu słyszałam dużo dobrego, ale na razie nie ma tego u mnie w bibliotece (a przynajmniej nie było kilka dni temu, teraz muszę zobaczyć). Ja czytam poruszającą Ja, pani woźna. Jestem w połowie i jeśli autorka nie skiepści jej to będzie to jedna z lepszych ostatnio przeczytanych przeze mnie książek.
  Dobrego dnia!
  kot w butach

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że zbiór opowiadań Cobena i innych niezbyt mi się podobał, ale to pewnie dlatego, że nie przepadam za tą formą literacką.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczygielski jest super super super!! wszystko (no oprócz najnowszej Omegi, która jest już na półce) przeczytałam i wszystko jest bardzo fajne do czytania a PLBoy jest przezabawny - budziłam męża w środku nocy czytając ją, i niewątpliwie do niej wrócę niebawem :) Czekam na recenzje innych książek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie widziałabym u siebie "Coco" ;)
  Miłej lektury, pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój Coben ;p, ale też jeszcze tego nie czytałam, raz: nie lubię "krótkich form", dwa: wydaje mi się, że ta książka jest wydana tylko dla kasy, spotkajmy się, napiszmy coś na 5 stroniczek i jazda;p Bo Cobena bardzo lubię, Myrona kocham:D to jednak mnie odrzuca, dlatego czekam na recenzję.
  p.s I oczywiście na wrażenia z książki: "Światła pochylenie"! A "Coco" już tak długo mam na liście...

  OdpowiedzUsuń
 7. Kaś, czy Ty czasami sypiasz? Ja czytam zawsze i wszędzie oraz po kilka lektur w porywach, a kiedy tutaj spojrzę mam wrażenie, że jestem analfabetą po prostu...;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Coben: bez komentarza, czytam WSZYSTKO, co on napisze, bezkrytycznie :)))

  PL-BOY: fantastyczny! W niektórych momentach płakałam ze śmiechu. Ale widzę, że mam do nadrobienia część drugą.

  Coco: jestem ciekawa Twej opinii o tej książce?

  I o reszcie również, bo pozostałych nie znam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Kot w butach-> korzystając z tego, że jesteś z Krk to może ty znasz jakąś dobrą! bibliotekę w okolicach Prokocimia starego, Kozłówka lub Bieżanowa ? No i czekam na recenzję "Ja, pani woźna" czytałam opis na internecie i coś mnie do tej książki ciągnie...

  Aspartate-> też nie przepadam za opowiadaniami...i może dlatego tak z tym Cobenem zwlekam? :)

  Madziula-> właśnie na poprawienie humoru sobie Pl-Boy zaaplikuję;) już się doczekać nie mogę:)

  Justyna K. -> ja jakos tak sceptycznie do tej Coco podchodzę, najpierw się strasznie napaliłam, a teraz się trochę boję, że się rozczaruję...

  OdpowiedzUsuń
 10. Tucha-> też mi się wydaje, że tak książka Cobena to tutaj już czysta komercja, ale nic, przeczytam i się przekonam czy warto było ;)

  Beatto-> jasne, że sypiam... i śnią mi się książki... a tak serio to wydaje mi się, że w porównaniu z innymi to ja i tak nie dużo czytam..i analfabetą to ty nie jesteś... już Ty to wiesz:))))

  Anullo-> zabieram się więc za czytanie, żeby zaspokoić moją i Twoją ciekawość :) pozdrawiam

  A teraz koniec gadania i zabieram się do czytania:) choć chwile, bo zaraz ... praca....

  OdpowiedzUsuń
 11. Z całego Twojego stosiku czytałam tylko "Coco". Muszę szczerze przyznać, ze to bardzo lekka i przyjemna lektura na wieczór.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kot w butach-> korzystając z tego, że jesteś z Krk to może ty znasz jakąś dobrą! bibliotekę w okolicach Prokocimia starego, Kozłówka lub Bieżanowa ? No i czekam na recenzję "Ja, pani woźna" czytałam opis na internecie i coś mnie do tej książki ciągnie..

  OdpowiedzUsuń