wtorek, 6 kwietnia 2010

kwietniowy stosik

Święta, święta..... i po świętach...
Kwiecień nastał ! A jak sobie wymyśliłam miesięczne stosiki to teraz wierna pomysłom muszę być i  ustawiłam kwietniowy stosik. Co z tego wyjdzie... nie wiem, zobaczymy, czy się uda, czy nie. Czy przeczytam za mało, czy doczytywała będę jeszcze coś. Na razie plan jest taki - 6 książek, które aż się prosiły o przeczytanie, aż z tej książkowej półki wołały, że nie wypada ich tak długo odkładać.
No to teraz może trochę o nich, przedstawiam :
-Harlan Coben i inni "Aż śmierć nas rozłączy" - to ponad rok temu kupiona książka- właściwie zapoczątkowała moją manię kupowania książek (bo niby zawsze lubiłam czytać, ale ciągle to były biblioteczne zasoby), a Harlan Coben to rewelacja - fascynacja odkryta w trakcie studiów.
- Thierry Cohen "Wolałbym żyć" - tutaj zaciekawił mnie opis książki zamieszczony na stronie wydawnictwa. Myślę, że może być ciekawie, choć trochę chudawa książka... Dopiero dziś ją do domu przytaszczyłam, więc jako jedyna nowością w tym stosiku pachnie.
- Cristina Sanchez-Andrade "Coco" - tu chyba niewiele trzeba dodać, samo za się mówi:) mam tylko nadzieję, że się nie rozczaruję.
- Grażyna Jagielska "Fastryga" - kolejny ukłon w stronę Skarletki :) dzięki niej książka zakupiona.
- Stephenie Meyer "Przed Świtem" - ostatni wampirzy tom. Muszę przeczytać, bo Mąż miły zadręcza wyrzutami, że on już dawno czytał, a ja nie i nie możemy porównać.... zresztą postanowiłam po "Intruzie" rozliczyć się z Panią Meyer, chyba już na dobre i nie zaprzątać sobie nią więcej głowy (ale nigdy nie wiadomo, choć chyba ostatnio nic nie wydała nowego).
- Gościnny & Sempe "Nieznane przygody Mikołajka" - to już wśród dziatwy mej wstyd jeszcze tego nie przeczytać, więc co by zaprzestać się wstydzić i zacząć z dziatwą dyskutować - w kwietniu się za Mikołajka zabiorę.

Jak pisałam wyżej to mój pierwszy miesięczny stosik więc totalnie nie wiem jak będzie, jedno wiem, że kolejność będzie raczej przypadkowa. Mam nadzieję, ze plan wypali, a nawet, że w następnym stosiku będzie więcej pozycji... się przekonam ile czytam miesięcznie :) Teraz czytam jeszcze "Ludzi z Wysp", ale już blisko końca więc niedługo coś o niej skrobnę.
Teraz pozdrawiam wszystkich i chyba się za czytanie zabiorę :))))))

6 komentarzy:

 1. "Wolałbym żyć też" na mnie czeka :)
  Przed świtem - moim zdaniem najlepsza z 4 części.
  Cobena bardzo lubię, tego nie czytałam- czekam na recenzję:)

  OdpowiedzUsuń
 2. zdecydowanie wole czytac książki te, które sama kupiłam ale to niestety zubaża mój portfel dramatycznie szybko:(

  OdpowiedzUsuń
 3. :) Piękny stosik. Zachęcam do wrzucenia go też na forum:
  www.librito.pl :)
  Pozdrawiam i życzę przyjemności w czytaniu!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. No pięknie :) A u mnie "Ludzie z wysp" czekają i czekają i doczekać się nie mogą, bo oczywiście czytam już coś innego :) Cobena nic nie czytałam i chyba czas to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No to zdecydowanie masz co czytać....szukam w tym stosiku pozycji dla siebie ale....;potrzebuję chwilki...:):)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tucha-> do "Wolałbym żyć" ciągnie mnie najbardziej więc pewne najszybciej przeczytam, a Cohen mam nadzieję i tym razem mnie nie rozczaruje.
  Beato-> mój portfel aż się boi 23 kwietnia- no nie sposób przecież wtedy wrócić do domu bez książki :)
  Balianna-> pewnie wrzucę, na razie muszę się tam rozglądnąć
  Skarletko-> Cohena MUSISZ! poczytać! A "Ludzie z wysp" jakoś mi topornie idą, ciągle czekam, że będzie lepiej....
  Tamirian-> widzisz, to taki trochę babski stosik, ewentualnie "przed Świtem" może by ci podeszło????
  wszystkich cieplutko pozdrawiam, choć zaKatarzona jestem jak na Katarzynę przystało siarczyście...

  OdpowiedzUsuń